Női Kézilabda Olimpia - Olimpiai Játékok / Női Kézilabda: Magyarország - Roc Mérkőzés

- 12:12:01 Mindig az unalmas sportágakat adják le a tv-ben, az érdekesebbeket nem. Férfi kézilabda.. pfff MMF 2021 júl. 27. - 00:18:39

  1. Téli olimpia: megnyerte a B-döntőt és hatodik a férfiváltó - NSO

Téli olimpia: megnyerte a B-döntőt és hatodik a férfiváltó - NSO

  1. Női kézilabda olimpia eredmények
  2. Dozsa gyorgy uti balesete 10
  3. Női kézilabda olimpia 2021
  4. Női kézilabda olimpia csoportok
  5. Balla Ingatlanirodák Kispesti irodájának weboldala

Az olimpia legjobbjának választott átlövő besokallt és pihenni szeretne. A Rióban olimpiai bajnoki címet szerző orosz válogatott a 2012-es londoni negyeddöntő óta először veszített olimpián, kilenc mérkőzés után kaptak ki. A szövetségi kapitány nem tudja, miért játszott ennyire gyengén a csapata. Csoportellenfeleink közül négytől is kikaptunk legutóbb, csak Brazíliával lehet folytatni a győzelmi sorozatot. Norvégia simán verte Magyarországot az utolsó felkészülési mérkőzésen. Ha Emily Stang Sandónak a szívburokgyulladása van, az életébe kerülhet a testmozgás. A női kézilabda-válogatott számára a csoportkörből való továbbjutás a cél az olimpián. Az idén nyárra halasztott tokiói olimpiára készülő magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a jövő hét második felében hirdeti ki a 19-ről 15 főre csökkentett utazókeretét. Négyen biztosan nem köszönnek neki egy ideig.

A szűkített keretbe a Ferencváros 9, az Érd 4, a Győri ETO és a Vác 2-2, a DVSC és az MTK pedig 1-1 játékost ad. Az olimpiai selejtezőre 16 játékost nevezhet a kapitánypáros, ám a torna folyamán három cserére lesz lehetőség a keretben. A négyes torna első két helyezettje lehet ott a tokiói olimpián. A válogatott március 10-én kezdi meg a felkészülést.

női kézilabda olimpia

NEGYEDDÖNTŐ A lányoknál a hat negyeddöntőből az elsőbe kapott besorolást Jászapáti Petra, aki a kínai Csang Ju-tinggal, a dél-koreai Csoj Min Jonggal, a holland Rianne de Vriesszel, a francia Gwendoline Daudet-dal és az olasz Arianna Sighellel futott együtt. A magyar versenyző a rajt után az ötödik helyen haladt, majd a táv harmadánál az élre ment. Előbb aztán a kínai riválisa előzte meg, de őt néhány körön belül visszaelőzte, majd a koreai Csoj Min Jong ment elé, őt már hagyta elmenni, de így is a második helyen, 2:22. 115-ös idővel ért célba és jutott tovább. Kónya Zsófia a harmadik futamban indult az amerikai Kristen Santos, a holland Xandra Velzeboer, a japán Kikucsi Szumire, a kanadai Danaé Blais és a kazah Olga Tyihonova társaságában. Sokáig a második helyen haladt, de hat körrel a vége előtt hárman is elé kerültek, s bár próbált egyszer előzni, de aztán lendületet veszített és maradt az ötödik, így búcsúzott a további küzdelmektől. Ráadásul utólag a kazah versenyzővel szembeni előzését szabálytalannak találták és ki is zárták.

"Nagyon sajnálom, hogy emiatt Csiszár-Szekeres Klára kimaradt a keretből, de úgy érzem, egy kisgyermekes anyukával nem tehettük volna meg, hogy végigcsinálja a felkészülést, majd itthon marad. Ezt természetesen megbeszéltem az érintettel is a kerethirdetést megelőzően" – mondta Elek Gábor.

Köztük viszont csak a célfotó döntött utóbbi javára, 3 ezredmásodperccel! 1. Csoj Min Jong (Dél-Korea) 2:17. 789 perc 2. Arianna Fontana (Olaszország) 2:17. 862 3. Suzanne Schulting (Hollandia) 2:17. 865 4. Hanne Desmet (Belgium) 2:18. 711 5. Xandra Velzeboer (Hollandia) 2:18. 781 6. Li Ju Bin (Dél-Korea) 2:18. 825 Jászapáti Petra az elődöntőig menetelt, ott kizárták (Fotó: Árvai Károly) ELŐDÖNTŐ A három futam első két-két helyezettje és a legjobb idő jut a fináléba ezen a távon, a következő hét versenyző pedig a B-fináléba kerül. Jászapáti Petra a második futamban indult a holland Suzanne Schulting, a belga Hanne Desmet, az olasz Cynthia Maschitto, az amerikai Kristen Santos, a cseh Michaela Hruzová és a japán Kikucsi Szumire társaságában. A magyar lány a hatodik helyen haladt sokáig, aztán öt körrel a vége előtt indult meg előre. A harmadik helyért csatázott, amikor ütközött a japán riválisával, aki ki is csúszott. Végül a harmadik helyen ért célba, de a videózás nem sok jót ígért. Sajnos ki is zárták, így már csak a férfiváltó maradt versenyben.

-július 2. : Székelyudvarhely Július 4-13. : Siófok Július 16. : utazás Tokióba Felkészülési mérkőzések, Siófok: Július 6. : Magyarország-Montenegró 18. 15 Július 9. : Magyarország-Brazília 18. 30 Július 12. : Magyarország-Brazília 16. 00 Borítókép: Győr, 2021. március 19. A magyar válogatott játékosai a kézilabda női olimpiai selejtező 2. csoportjának első fordulójában Kazahsztán ellen játszott mérkőzésen a győri Audi Arénában 2021. március 19-én. Középen Elek Gábor szövetségi kapitány. Magyarország-Kazahsztán 46–19. MTI/Illyés Tibor

női kézilabda olimpia csoportok

A magyar rövid pályás férfi gyorskorcsolyaváltó a B-döntőben állt rajthoz a pekingi téli olimpián és meg is nyerte a futamát, amivel a hatodik helyen zárt. Jászapáti Petrát az elődöntőben, Kónya Zsófiát a negyeddöntőben zárták ki 1500 méteren. FÉRFI 5000 MÉTERES VÁLTÓ, B-DÖNTŐ Liu Shaolin Sándor: Igazából hetedikek szerettünk volna lenni, bocs, srácok Nógrádi Bence nehezen dolgozta fel az elődöntőt Címvédő férfiváltónk a B-döntőben lépett jégre Hollandiával és Japánnal együtt, a tét legalább a 6. hely volt. A csapat Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Nógrádi Bence, azaz az elődöntőhöz képest változatlan összeállításban indult. A rajt után a mieink a második helyre álltak be a hollandok mögé. 12 kör után csúsztak vissza a harmadik helyre, féltávnál aztán a japánok az élre mentek. 17 kör volt hátra, amikor elmentünk a hollandok mellett, majd négy körrel később Liu Shaolin Sándor a vezetést is megszerezte. 10 körrel a vége előtt a hollandok robbantottak, és sajnos meg is léptek, de a végén körről körre csökkent a különbség, az utolsó kanyarban pedig Liu Shaolin Sándor könnyedén ment el a hollandok befutóembere mellett, így sikerült megnyerni a futamot (6:39.

713), azaz a hatodik helyen végzett a csapat. Az A-döntőt a kanadaiak nyerték meg a koreaiak előtt, míg a harmadik helyről célfotó dönt az olaszok és az oroszok között, előbbiek javára. A kínaiak kisodródtak és csak az ötödik helyen értek célba. Az mindenesetre érdekes, hogy a mieink másfél másodperccel jobb idővel nyerték meg a B-döntőt, mint a kanadaiak az A-t. TÉLI OLIMPIA, PEKING 2022 RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA, FÉRFIVÁLTÓ 1. Kanada (Charles Hamelin, Steven Dubois, Jordan Pierre-Gilles, Pascal Dion) 6:41. 257 perc 2. Dél-Korea (Li Dzsun Szo, Hvang De Hon, Kvak Jun Ki, Pak Csang Hjuk) 6:41. 679 3. Olaszország (Pietro Sighel, Yuri Confortola, Tommaso Dotti, Andrea Cassinelli) 6:43. 431 4. Orosz csapat 6:43:440 5. Kína 6:51. 654 6. MAGYARORSZÁG (KRUEGER JOHN-HENRY, LIU SHAOANG, LIU SHAOLIN SÁNDOR, NÓGRÁDI BENCE) 6:39. 713 (a B-döntőben) NŐI 1500 MÉTER, DÖNTŐ Egyszer ugyan a kínai megpróbált robbantani de ezt leszámítva a koreai versenyző dominált a futamon, s hiába jött a végén Schulting és Fontana, nem voltak rá veszélyesek.

"Nem értem a kizárást, főleg úgy, hogy magyar vezetőbíró van a mai versenynapon" – mondta Kónya Zsófia az M4 Sportnak. Kónya Zsófia a negyeddöntőben búcsúzott (Fotó: Árvai Károly) RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA 12. 30–14. 26: Női 1500 m, negyeddöntő, elődöntő, DÖNTŐ (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia) 13. 32–13. 57: Rövid pályás gyorskorcsolya, férfi váltó 5000 m, DÖNTŐ (Magyarország, B-döntő) A Nemzeti Sportot tudósítja a helyszínről: Kohán Gergely, Kovács Erika (szöveg), Árvai Károly (fotó)

  1. Legnézettebb youtube videók magyarországon
  2. Winston churchill idézetek
  3. Orange sütőtök termesztése
  4. Mascarponés gesztenyekrém tortába