Mkb Veszprém Kiel – A Veszprém Legyőzte A Címvédőt – Mkb Veszprém-Thw Kiel 31-30 – Budaörsi Infó

A párosítás továbbjutója a B-csoport győztesével, a Kielcével küzd meg a negyeddöntőben. FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, nyolcaddöntő, visszavágó. Sport1 18:00 Telekom Veszprém–RK Vardar 1961 Szkopje (kommentátor: Bartha Zoltán, szakkommentátor: Pásztor István, riporter: Fülöp Marcell, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakértő: Borsos Attila és Juhász István); Sport1 20:45 Montpellier Handball–FC Porto (kommentátor: Ágai Kis András, szakkommentátor: Borsos Attila, műsorvezető: Fazekas Erzsébet, szakértő: Borsos Attila és Juhász István)

Férfii kézilabda Bajnokok Ligája - MKB Veszprém-THW Kiel - Jogilexikon

Chema előnyben elpasszolta, Sulic pedig úgy akaszkodott össze Wiencekkel, hogy a horvát beálló piros lapot kapott könyöklésért, míg a kieli játékos csak szimpla két percet. Sikerült feljönni mínusz egyre, de Terzic két perce megakasztotta a felzárkózást, és visszaállt a háromgólos különbség (48. perc, 19–22). A Veszprém hiába kezdett újabb rohamba, mínusz egy után újra közte hármat mutatott az eredményjelző, Ortega harmadik idejét is kikérte. Az átlövésekkel hadilábon álltunk, a bejátszások pedig sokszor pontatlanok voltak, ezekből pedig német gólok következtek a túloldalon. Két Ekberg-találattal néggyel ment a Kiel, innen sikerült kettőre feljönni, ekkor Gíslason avatkozott közbe egy időkéréssel. 26–29-nél kezdődött az utolsó öt perc. Ruesga adott új lendületet a támadásoknak, de csodát a spanyol játékos sem tudott tenni. A szinte eksztázisban játszó Kiel már nem engedte ki a kezéből a döntőbe jutást (jellemző volt, hogy Palicka védése volt az utolsó értékelhető momentum), és végül 29–26-ra nyert.

Év meccséből szerencsére minden szezonra jut egy-kettő. 2002-ben például a BL döntője volt az év párharca, ám a Magdeburg elleni fináléban összesítésben vereséget szenvedett az akkor még Fotex néven futó veszprémi együttes. Pedig a csoportkör során a Perezék néggyel nyertek itthon és csak hárommal kaptak ki idegenben. A döntőben viszont Veszprémben "csak" 23-21 lett ide, Németországban pedig 30-25-re nyertek a németek. A magyar szurkolók a vereség ellenére is hallatták a hangjukat idegenben. Német fóbiáról nem beszélhetünk, egyrészt, mert a Veszprém tisztességgel lenullázza néha ellenfeleit, másrészt pedig oda-visszavágós párharcot is nyertek Iváncsikék. Épp 2008-ban. Ez az utolsó év, amikor a Veszprém nem élte túl a BL csoportkörét, ugyanis a harmadik helyen végzett a csapat, amivel a Kupagyőztesek Európa-kupájában folytatta a szereplését. Amit - ha már így alakult - végül megnyert Mocsai Lajos csapata. Az áldozat pedig a német Rhein-Neckar Löwen volt. Az első meccsen 37-32-re nyert a magyar bajnok, a visszavágón pedig 28-28-as döntetlent sikerült kiharcolni.

• Az újév napja
  • Döntős reváns, négy év után? • SportTV
  • Nagy rokon értelmű szavai teljes film
  • Samsung Galaxy A02s 32GB Dual (A025G) mobiltelefon vásárlás, olcsó Samsung Galaxy A02s 32GB Dual (A025G) telefon árak, Samsung Galaxy A02s 32GB Dual (A025G) Mobil akciók
  • Áder jános áder andrás

Pontosan tudjuk, milyen rég álmodoznak a szurkolóink arról, hogy végre mi emelhessük magasba a trófeát, és mi készen állunk arra, hogy megküzdjünk érte a kontinens legjobb csapataival – mondta a pénteki médiaeseményen Carlos Ortega, aki három szezonja alatt ugyan az összes magyar trófeát begyűjtötte (ehhez idén még hozzácsapta a regionális SEHA-liga első helyét is), a BL-ben azonban még döntőbe sem jutott. Ez lesz az a bizonyos év? Egészen hihetetlen, ugyanakkor jól mutatja a sorozat erejét, hogy a győzelmet bő két évtizede üldöző MKB-MVM Veszprém és jogelődei még soha nem tudták megnyerni a férfi kézilabda Bajnokok Ligáját. 2002-ben nagyon közel került álmához az akkor még egészen más státuszú, bár már akkor is bombaerős csapat, de összesítésben három góllal alulmaradt a kor sztárcsapatával, a Magdeburggal szemben. A Veszprém éveken át épült úgy, hogy a legjobb magyar játékosok mellett külföldről hol idősebb sztárokat (Zlatko Saracevic, Slavko Goluza), hol fiatal tehetségeket (Kiril Lazarov, Zarko Sesum, Marko Vujin) szerződtetett, és bár többször is a döntő kapujába verekedte magát, a végső győzelem álom maradt.

Kiel – Veszprém meccs előtti nyilatkozatok - Telekom Veszprém

Nagy László lövi mellé, az indítás végén Jicha lövését Alilovics megfogja, ez volt a meccs védése. Döntőt érő védés. Terzicset szórják ki Vujin magánszáma után. Ezt kell kihúzni és megvan a finál. Vujin sajnos bevágja Iváncsik ellen belül védekeznek, hetest kapunk, Sprenger belül is volt, támasztott is. Iváncsik lövi. Bent van. Egyre közelebb a döntő 29-25 Duvnjak ugrott rá a védőre, de Alilovics így is védett. A németek hosszan támadnak. Aztán megint a mi kapusunk véd nagyot, a lábáról fölé pördült. 28-25 Kapunk megint egy labdát, egyre nagyobb a káosz a pályán. Ilics elképesztő nagy gólt lő. Chema ellen fújnak belemenést. Sprenger talál be. egymás után négyet kapunk, egyet sem lövünk. 27-25 Elveszik tőlünk a labdát, Sulics vadászta le Sulicsot, amiért megkapja a piros lapott. Hetes és emberhátrány, nyolc és fél perc van vissza. Canellas belövi. Mi kértünk most időt. 27-24 Chema tör be, hetest kapunk, isten áldja a macedónok sípját. Ilics most kihagyja, ezt most Ege védte. Palmarsson pedig megint bevágja.

Corrales szinte mindent védett a végén, elől pedig gálázott a hazai csapat. A Kiel kicsit kozmetikázott az eredményen, de így is hatalmas verésbe szaladt bele 41 gólt kapva. David Davis: Nehéz meccs volt a mai, ahogyan a Kiel ellen mindig is. A lehető legjobban felkészültünk a mérkőzésre, és szerencsére Nenadic személyében komoly vezére volt a csapatnak. A védelem jó volt ma, bár az első félidőben kaptunk pár kontragólt. A második félidőt nagyon komolyan vettük, és szerencsére Corrales visszatérése is jól sikerült. Mától csak előre tekintünk. Gratulálok a játékosoknak, hiszen mindenkinek nehéz ez az időszak. Büszke vagyok arra, ahogyan felkészülünk és játsszuk a meccseket. Petar Nenadic: A két edző mindent elmondott, de, ahogy a vendég edző is mondta, mindkét csapatnak el kell felejtenie a mai meccset. Teljesen más mérkőzés vár ránk három hét múlva. Jó egészséget kívánok nekik, remélem, mindkét együttes teljes kerettel találkozik Kölnben. Filip Jicha: Gratulálok a Veszprémnek, remekül játszottak.

2022. 03. 31. 17:20 Olvasási idő: 2 perc Négy kézilabda BL-együttesünk közül a Győri Audi ETO női csapata végzett közvetlen negyeddöntő, erőnyerő helyen azzal, hogy megnyerte csoportját az alapszakaszban. A másik három nyolcaddöntőre kényszerült, egyaránt idegenben kezdték-kezdik meg a párharcukat. Közülük az FTC, a Szeged 4gólos vereséget szenvedett. A számsor alapján a Veszprémnék csütörtök esten egy góllal "kellene" kikapnia Szkopjéban a kétszeres BL-győztes hazaiaktól. Ám legyünk telhetetlenebbek: az a vereség legyen inkább döntetlen – vagy éppen egy győzelem, amelyre volt már példa korábban a macedón fővárosban… Tizenegy hónappal ezelőtt simámn n0yert Szkopjében a Veszprém. Reméljük, most is sikerrel jár... (Fotó:) VARDAR–VESZPRÉM A két együttes kupamúltja igen gazdag. Összesen 21 alkalommal csaptak össze, ebből 14-szer a magyar, 5-ször a macedón rekordbajnok bizonyult jobbnak, 4 döntetlen mellett. (Ideszámítva a regionális SEHA-ligában vívott mérkőzéseket is. ) A legnagyobb tétű csatájuk a 2017. évi BL-döntő volt, azt Kölnben 27–24-re a Vardar nyerte meg.

22–23 55. perc: Dissinger felugrik, de ezúttal mellé lő. 54. perc: Időt kér a Kiel. Weinhold egyenlít, de Nagy visszaszerzi a vezetést. Hogy aztán Toft Hansen góljával ismét egál legyen. 22–22 53. perc: Lékai hát mögötti passza jó Ugaldénak, ahogy a spanyol szélső lövése is. 20–21 52. perc: Pálmarssont lesáncolják, majd Lékai lövését védi Landin. Dissinger egyenlít. 20–20 51. perc: Vujin kap jó elzárást, ki is használja. 19–20 50. perc: Nagy talál be emberhátrányban. 18–20 49. perc: Dissinger kissé felelőtlenül ellövi, szerencsére nem jól. 48. perc: Mikler maradt a veszprémi kapuban. Landin védi lábbal Sulic ziccerét, majd Pálmarssont kiállítják Mamelund megütéséért. 47. perc: Ugaldét szolgálja ki Nagy parádés passzal. 18–19 46. perc: Sulic nyakon vágja Weinholdot, két percre leültetik a bírók. Toft Hansen újabb hétméterest harcol ki. A Vujin–Mikler párharcot a magyar kapus nyeri! 45. perc: Dissinger átlövésből egyenlít. Nagy lövését védi Landin. 18–18 43. perc: Labdaszerzés után Dahmke ziccert ront.