Régi Lekvár Újra Főzése

További receptek >>

  1. Sárgabarack Lekvár Főzése
  2. Szilvalekvár - Lépésenként - Gasztrospicc
  3. Katalin konyhája: Kökénylekvár almával
  4. Egycsipet: Sárgabaracklekvár

Sárgabarack Lekvár Főzése

  1. Hallássérült - Megbízható válaszok egy helyen
  2. Üstben főzött szilvalekvár | Szatmári Lekvár
  3. Sárgabarack lekvár főzése dzsemfix Archives | Országos Gazdikereső Portál

Eperlekvár, ahogy a nagyi készíti | Keress receptre vagy hozzávalóra keresés 70 perc rafinált átlagos 6 adag Elkészítés Az eperlekvár elkészítéséhez az epret kb. 5 percre hideg vízbe áztatjuk, majd folyó víz alatt alaposan leöblítjük. Hagyjuk teljesen lecsepegni, aztán kicsumázzuk. Egy nagy tálba tesszük, összetörjük (krumplinyomóval), majd hozzáadjuk a cukrot. Éjszakára lefedjük, és hűvös helyre tesszük, hogy a cukor teljesen feloldódjon. Másnap átöntjük egy lábosba, és felforraljuk. Ekkor kb. 1 liternyit átmerünk belőle egy fémszűrőbe, kicsit kinyomkodjuk, majd a sűrűjét visszaöntjük a lábasba a citromok kifacsart levével együtt. Közepes lángon 30 percig forraljuk, közben néha megkeverjük. A tűzről levéve azonnal sterilizált üvegekbe adagoljuk, szorosan lezárjuk azokat, és 10 percre az összeset fejjel lefelé fordítjuk. Utána plédbe bugyoláljuk az üvegeket, és 24 órán át hagyjuk a dunsztban az eperlekvárt. Megjegyzés Fanny-tanács: Felbontás után tartsd a hűtőben, és a lehető leghamarabb fogyaszd el!

A befőzőcukrokban még citromsav is található, ez a lekvár ízét hivatott javítani. Ám vannak kifejezetten olyan gyümölcsök, amik cukor nélkül is elkészíthetőek. Igaz, itt hosszabb az elkészítés folyamata, de megéri. Ilyen gyümölcs a szilva, a cseresznye és - bármilyen meglepő - a szőlő is. A szilvából készített lekvárnál egy méretes tepsire, egy jól befűtött sütőre és esetlegesen némi fűszerre van szükségünk. Lekvárfőzés-kisokos • Figyelni kell a gyümölcs minőségére. Csak hibátlan, szép gyümölcsből készítsünk lekvárt, a hibás szemek az egész fazéknyi gyümölcsöt tönkretehetik, nem érdemes ezen spórolni. Azokat a gyümölcsöket, amik héjastul kerülnek megfőzésre, nagyon alaposan meg kell mosni. Az apróbbakat akár három-négy vízben is. • Be kell tartani a főzés fázisait, illetve az ahhoz rendelt időtartamokat. • Mindig liszt, morzsa-, illetve ételmaradékoktól mentes, tiszta konyhában dolgozzunk. Nem szerencsés, ha morzsa kerül a lekvárba vagy az üvegekbe, mert erjedést idézhet elő, így téve tönkre vagy csak egy üvegnyi lekvárt, vagy esetleg az egész fazéknyit.

Szilvalekvár - Lépésenként - Gasztrospicc

EZ NAGYON KEMÉNY! Mit tegyünk, ha a szilvalekvár már túl "öreg", azaz sűrűre száradt? Mert bizony a valóban jól készített szatmár-beregi szilvalekvár fekete és sűrű, olyannyira, hogy (…) (... ) éppen csak kenhető. Ha pedig sokat nyitogatjuk az üveget, de mégsem faljuk fel azonnal a tartalmát, esetleg hagyományos módon, cserépszilkében tároljuk a lekvárt, akkor előfordulhat, hogy nagyon megkeményedik. Jó hír, hogy ekkor sem kell kárba vesznie. A nagyon megkeményedett szilvalekvárt fel lehet darabolni és elrágcsálni - az élmény pont olyan lesz, mintha aszalt szilvát ennénk. A kevésbé sűrűre száradt szilvalekvárt pedig némi meleg vízzel vissza lehet hígítani, hogy újra kenhető legyen. Ha sütéshez-főzéshez kell a lágyabb lekvár, langyos tejjel is hígítható - ahogy errefelé mondják: feltörhető - a kívánt mennyiség. De mindig csak annyit hígítsunk vissza, amennyit azonnal elhasználunk! Akár "feltört" régi lekvárról van azonban szó, akár frissen nyitott üvegről, az biztos, hogy derelye, lekváros papucs készítésekor nem érdemes kiskanállal próbálkozni.

Néhány órára hűtőbe teszem. Sajtos, almás, lekváros pita Buli utáni józanodó hajnalokon a gasztronómiai élmények csúcsaként tudtuk értékelni az ilyen jellegű, édes-sós melegszendvicseket. Azért egyszerű vacsorának is nagyon jó, különösen feketeribizli- vagy áfonyalekvárral. Egy melegszendvics is lehet királyi, például a lekvártól Forrás: Ács Bori Alapanyagok (egy szendvicshez): 2 szelet kenyér vagy egy pita 4 szelet camembert egy negyed alma néhány kanál áfonyalekvár Ha kenyérből készül, akkor a sajtot, almaszeleteket és a lekvárt két szelet kenyér közé pakolom, és melegszendvicssütőben sütöm össze. Ha éppen kéznél nincs ilyesféle gép, akkor nyitott melegszendvicsként, sütőben pirítom meg. Ha pitából készül, egyszerűen beletömöm a pita belsejébe az alapanyagokat, és melegszendvicssütőben megsütöm.

Ha a lekvár túl folyósra sikerült, a következő lekvárfőzéskor eleve adjunk hozzá 20%-kal több pektint.

Katalin konyhája: Kökénylekvár almával

Ha cukrot adunk hozzá, ne ijedjünk meg, elolvadva meghígítja, de majd ha kihűl, ismét besűrűsödik. A hagyományos üstben kevert lekvár akár lekötés nélkül is eláll, én azért a dzsemekhez hasonlóan, kiforrázott üvegekbe, forrón töltöm bele, és száraz dunsztban hagyom kihűlni, biztos, ami biztos. A sokak által ismert sütős módszerrel ellentétben így akár 15 kg gyümölcsöt is megfőzhetünk egyszerre. Én egyszer telepakoltam a 20 literes lekvárfőző fazekat, aztán amikor összeesett, és ismét volt benne hely, a kimaradt 4-5 kilónyit még utána dobtam. Lehet, hogy a rekordok közé is bevettek volna: 40 órán át izzadt a tűzhelyen 🙂

Viszont kiválóan adagolható a szilvalekvár egy evőkanál és egy kés segítségével: a kanállal merítünk a lekvárosüvegből, és a késsel szedegetjük le róla a szükséges kisebb adagokat. Ezzel a szilvalekvárral bátran süthet-főzhet bárki, hiszen sűrű és sütésálló: nem folyik ki a derelyéből, gombócból, lekváros kifliből, és nem ég oda a tepsiben. S mindezt mindenféle "sütésálló adalékok" nélkül tudja! Hungaro-Jam Kft. Minden jog fenntartva Oldaltérkép

Ilyenkor elképzelhető, hogy egy kevés lekvár még rátölthető, majd jó le kell zárni. A jól felfőzött lekvárra semmilyen tartósítószer nem kell. Aki mégis szükségét érzi, azt használjon egy késhegynyi szalicilt, amit a lekvár tetejére kell hinteni, közvetlenül az üveg lezárása előtt. • Az üveg lezárható celofánnal vagy fémtetővel, esetleg ezek kombinációjával. A celofán valamilyen szinten átereszt, így aki higiénikusabbnak érzi, az használjon fémfedőt. A dunsztolás • A szárazdunszt régi és jól bevált módszer a lekvárokban esetlegesen még előforduló mikroorganizmusok elpusztítására. Az üvegekbe töltött forró lekvárokat alaposan lezárjuk. Sűrűn egymás mellé tesszük és alaposan bebugyoláljuk. Erre a célra a legalkalmasabb néhány jó vastag takaró, esetleg egy tolldunyha. • A folyamat – ha nagyon alaposak voltunk a csomagolással és jó néhány réteg próbálja benntartani a hőt – akár 2 napig is eltarthat. Érdemes türelmesen kivárni, amíg a dunsztban teljesen kihűlnek a lekvárok. Eperlekvár Hozzávalók: 1 kg eper 1/2 kg cukor Elkészítés: Az epret alaposan megtisztítom, lábasba teszem, kicsit krumplinyomóval megtöröm, folytonos kavargatás mellett felforralom, 20 percig főzöm.

Egycsipet: Sárgabaracklekvár

régi lekvar újra főzése

10 perc fúrás után kapcsolja ki az égőt, hagyja hagyni, hogy az elakadás lehűljön 8 órán át. Amikor az élvezet szobahőmérsékletre melegszik, forraljuk újra. Az első buborékok megjelenése után további 8 percig rázza le a készítményt. Forró állapotban öntsön sterilizált tartályokba, tekerje fel a fedelet. Ezenkívül fordítsa le a kannákat a nyakával lefelé, tekerje le egy régi pulóverrel. 12–14 óra elteltével a csemege lehűl, és tegye át a hűtőszekrénybe vagy a pincébe tárolásra. Ha azt tervezi, hogy egy finomságokat feltekercsel az ónfedélrel, töltse fel a kannákat a szélére. A lehűtött lekvár csomagolása esetén pergamentel vagy kapronnal történő dugulás megfelelő. Mindkét esetben a kompozíciót hidegen és sötétben kell tartani (pince, alagsor, hűtőszekrény). Videó: ötperces baracklekvár Javasoljuk, hogy olvassa el