Jegyző Birtokvédelmi Eljárás

A Ptk. szabályai szerint, ha a birtokost birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (tilos önhatalom) birtokvédelem illeti meg. Akit birtokától megfosztanak, vagy birtoklásában zavarnak, a jegyzőtől 1 (egy) éven belül kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását, vagy a zavarás megszüntetését. A birtokában sértett választhat, hogy a jegyzőhöz vagy a bírósághoz fordul-e védelemért, a bíróság azonban mindenképpen a birtokláshoz való jogosultság alapján dönt. Birtokvédelmi eljárás során a jegyző csak a birtoklás ténye alapján dönthet, jogosultságot nem vizsgálhat, az csak a bíróság hatásköre. Amennyiben az ügyben valamely jogkérdés vitás – pl. kinek a tulajdonában áll az ingatlan, érvényes-e egy adott szerződés, megszűnt-e a bérleti jogviszony stb. – kizárólag bíróság jogosult eljárni, ilyen ügyekben a jegyző nem dönthet. A jegyző a birtokvédelmi határozat meghozatalához a tényállás tisztázása érdekében bizonyítási eljárást folytat le. A jegyző a bizonyítási eljárás során megismert bizonyítékokat szabadon mérlegeli.

Birtokvédelmi eljárás | Budapest Főváros II. Kerület Önkormányzata

Az eljárás indítása A jegyző hatáskörébe tartozó birtokvédelmi eljárás magánjogi eljárás, amely kizárólag az ügyfél kérelmére indul. A birtokvédelmi kérelmet annál a jegyzőnél lehet írásban vagy szóban előterjeszteni, amelynek illetékességi területén a birtoksértő magatartás megvalósul. A szóban előterjesztett kérelmet írásba kell foglalni. Jogosultak köre A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják, vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom) Ptk. 5:5. § (1) A birtokost a birtokvédelem mindenkivel szemben megilleti, annak kivételével, akitől a birtokot tilos önhatalommal szerezte meg. Ptk. § (2) Mit kell tennie Akit birtokától megfosztanak vagy birtoklásában zavarnak a jegyzőtől egy éven belül kérheti az eredeti birtokállapot helyreállítását vagy a zavarás megszüntetését. (Ptk. 5:8. § (1) Határidők A jegyző hatáskörébe tartozó birtokvédelmi eljárásról szóló 17/2015. (II. 16. ) Korm. rendelet 8. § (1) bekezdése értelmében az eljárási határidő 15 nap (tolmács kirendelése esetén 30 nap), mely a kérelem beérkezését követő napon kezdődik.

- személyesen: DMJV Polgármesteri Hivatala (Új Városháza) Humán Főosztály Igazgatási Osztály Ügyfélszolgálatának földszint 14-es ablakánál továbbá az Igazgatási Osztály szakirodáiban, ügyfélfogadási időben Az elektronikus ügyintézésre köteles ügyfél, az ügyfél jogi képviselője a bejelentést kizárólag elektronikus úton nyújthatja be. Ügyintézés határideje és díja 15 nap, amely határidő az illeték lerovásával együtt benyújtott kérelem jegyzőhöz érkezését, vagy azt követően megfizetett illeték lerovásának igazolását követő napon kezdődik. Az eljárás illetékmentes. Az alkalmazott jogszabályok - a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről (5:5. -5:8. §-ok) - a 17/2015. (II. 16. ) Korm. rendelet a jegyző hatáskörébe tartozó birtokvédelmi eljárásról - a 2016. évi CL. törvény az általános közigazgatási rendtartásról (kizárólag a birtokvédelmi eljárás során történő adatkezelésre, és a birtokvédelmi határozatban foglalt kötelezettség végrehajtására irányuló eljárásban) Egyéb fontos tudnivalók Amennyiben a zavaró állapot kialakulásának kezdete óta egy év még nem telt el, kérelmével a jegyzőhöz fordulhat, melynek során kérheti, hogy a jegyző a birtokháborítót a zavaró magatartástól tiltsa el és kötelezze az eredeti állapot helyreállítására.

  • Álláshirdetések - Lépésmagazin.hu
  • Klasszikus töltött csirke
  • FŰTÉS-VÍZMELEGÍTŐ 230V - Medence tartozék - Medence
  • Fokföldi Ibolya Ápolása &Middot; Fokföldi Ibolya Gondozása, Szaporítása, Betegségei, Öntözése
  • Motoros usb töltő
  • 225 50 r18 téli gumi
  • Anthony hopkins idézetek
  • Birtokvédelem iránti igény bejelentése
  • Birtokvédelem - Göd város hivatalos honlapja
  • Eladó telek, Dabason 7.5 M Ft / költözzbe.hu
  • Főoldal - Erzsébetváros
  • Állatok világnapja idézetek fiuknak

Birtokvédelmi ügyben az eljárási határidő tizenöt nap, melybe nem számít bele a kérelem és a csatolt bizonyítékok egy példányának a jegyző által az ellenérdekű fél részére történő postára adásától annak kézbesítéséig (a kézbesítés elmaradása esetén a levélnek a jegyzőhöz történő visszaérkezéséig) terjedő időtartam, valamint a kézbesítés megtörténte esetén az ellenérdekű fél nyilatkozatának szóban történő megtételéig vagy írásban tett nyilatkozatának a jegyzőhöz történő megérkezéséig terjedő legfeljebb nyolc napos időtartam sem. A kérelemnek tartalmaznia kell: 1. ) A birtokvédelmet kérő nevét, lakcímét vagy székhelyét, továbbá aláírását vagy elektronikus formában benyújtott kérelem esetén annak az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény szerinti hitelesítését – A kérelmet a birtoklásban megzavart, vagy birtokától megfosztott személy nyújthatja be, aki nem minden esetben az ingó vagy ingatlan tulajdonosa. 2. ) Annak a félnek a nevét, továbbá lakcímét vagy székhelyét, akivel szemben a birtokvédelmet kérik (a továbbiakban: ellenérdekű fél) – Az ellenérdekű fél a birtoksértést elkövető személy, aki nem minden esetben az ingó vagy ingatlan dolog tulajdonosa, hanem például a bérlő.

Felhívjuk a birtokvédelmi eljárásban érintettek figyelmét, hogy a bizonyítékok bemutatására a felek kötelesek. A felek által elő nem terjesztett bizonyítékok beszerzésére a jegyző nem köteles. Bizonyítékot kizárólag a bizonyítási eljárás befejezéséig szolgáltathatnak a jegyző részére. Amennyiben a kérelem elektronikus úton () kerül benyújtásra, az illetéket Göd Város Önkormányzata eljárási illetékbevételi számlája (10700323-42056506-53600006) javára átutalással kell megfizetni. Kérjük, befizetéskor az átutalás közlemény rovatában szíveskedjenek a nevét és az ügy típusát (birtokvédelem) feltüntetni. Az elsőfokú határozat ellen közigazgatási úton jogorvoslatnak helye nincs. a jegyzőnek a birtoklás kérdésében hozott határozatát három napon belül végre kell hajtani. A határozatot sérelmesnek tartó fél, az ellenérdekű féllel szemben a határozat kézbesítésétől számított 15 napon belül keresetet indíthat a Dunakeszi Járásbíróságon (2120 Dunakeszi, Fő út 24, ) amelyben kérheti a határozat megváltoztatását, végrehajtásának felfüggesztését.

Azt a birtokost, akit birtokától jogalap nélkül megfosztanak, vagy birtoklásában zavarnak (tilos önhatalom), birtokvédelem illeti meg. Ügyintéző: Dr. Szécsi Ottó jegyző E-mail: Tel. : 48/501-206, Fax: 48/501-207 Ügyintézési határidő: 15 nap, melybe nem számít bele a jegyzői megkeresés postára adásától kézbesítéséig, visszaérkezéséig terjedő idő és kézbesítéstől az ellenérdekű fél nyilatkozatának megtételéig, megérkezéséig terjedő legfeljebb nyolc napos időtartam. Illetékességi terület: Mályinka község közigazgatási területe Ügyleírás: A birtokvédelem kérdéskörét a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk. ) 5:1 § – 5:8 §-aiban foglalt rendelkezések szabályozzák. A Ptk. 5:5. § (1) bekezdése alapján a birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom). A közigazgatási úton nyújtott birtokvédelem a kérelem benyújtását megelőző egy éven belül történt birtokháborítás esetén vehető igénybe.

Eredmény, hogy a nyolc legjobb fiatal fotós munkáit láthatja a közönség, ingyenesen. Teltházas megnyitót remélek! Mérhető eredmény lesz a sok Facebook-like, amikor a megnyitó után majd albumokat is kiposztolunk. Az igazi visszaigazolás pedig az lehet, ha egy Fresh Meatről indult fotósnak nemsokára önálló kiállítása lesz! Évekkel ezelőtt azt fogalmaztad meg egy közös rendezvényükön (innen a tegeződés is közöttünk), hogy az a cél, hogy Bécsig se kelljen elmenni egy nagy, vagy újszerű fotókiállításig… – Így van!

Mi nem számolható bele az eljárási határidőbe? A jegyzői megkeresés hivatalos iratként való postára adásának napjától annak kézbesítéséig vagy a megkeresés jegyzőhöz történő visszaérkezéséig terjedő időtartam; a jegyzői megkeresés kézbesítésétől az ellenérdekű fél nyilatkozatának megtételéig vagy az ellenérdekű fél írásbeli nyilatkozatának jegyzőhöz történő megérkezéséig terjedő legfeljebb nyolc napos időtartam. Kijelölés esetén a kijelölt jegyző vonatkozásában az eljárási határidő a kijelölő határozat átvételét követő napon újrakezdődik. Ha a határidő utolsó napja olyan nap, amelyen a jegyző által vezetett polgármesteri hivatalnál vagy közös önkormányzati hivatalnál a munka szünetel, a határidő a következő munkanapon jár le. Információk a jegyző határozatának megtámadásával kapcsolatban: A keresetlevelet a birtokvédelmi határozatot hozó jegyzőhöz kell benyújtani. A jegyző a keresetlevelet az ügy irataival együtt 8 napon belül a bírósághoz felterjeszti. Ha a birtokvédelmi határozat érdemben helyes, a bíróság a keresetet elutasítja, ellenkező esetben a birtokvédelmi határozatot egészben vagy részben megváltoztatja.

Az eljárás megindulásától számított három napon belül megküldi a jegyző a kérelmet és a csatolt bizonyítékokat az ellenérdekű félnek. A jegyző az eljárás során köteles tájékoztatni az eljárás valamennyi résztvevőjét az eljárással kapcsolatos jogaikról és kötelezettségeikről. A tényállás tisztázásához szükséges bizonyítékokat az eljárási határidő lejártát megelőző ötödik napig fogadhatja be, ezt követően a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján meghozza a határozatát az eredeti birtokállapot helyreállításáról vagy a kérelem elutasításáról. Ha a birtokháborítás tényét a hatóság megállapítja, a birtokháborító felet kötelezi az eredeti birtokállapot helyreállítására, illetve ha annak ismétlődésétől lehet tartani, erre irányuló kérelem esetén eltiltja a jövőbeni birtokháborító magatartástól.